Süsinikujälg

Eko-logo Image Wear

Süsinikuneutraalsed toimingud

Meie eesmärk on olla 2025. aastaks oma tegevuses süsinikuneutraalsed. Jälgime eesmärgi täitmist kahe mõõdiku abil:

  • Taastuvenergia osakaal oma tootmises ja tegevuskohtades
  • CO2 heitkogused toodetud rõivatonni kohta.

    Oma tegevuse all peame silmas äritegevust ja tootmist Soomes ja Eestis. Eesmärgi saavutamiseks läheme oma tootmis- ja tegevuskohtades järk-järgult üle taastuvenergiale ning minimeerime transpordist tulenevaid heitmeid. Lisaks kompenseerime heitmed, mida pole võimalik vältida.

    Taastuvenergia kasutamine

    Meie Soome tegevuskohtades pärineb kogu elekter juba praegu taastuvatest allikatest. Oma autopargis oleme osaliselt üle läinud elektriautodele; meie kolmest ametiautost kaks on täiselektriautod ja üks bensiinimootoriga auto. Vahetame ka selle auto ökoloogilisema vastu, kui vahetusaeg kätte jõuab.

    Tulemus 2021: Taastuvenergia osakaal oma tootmises ja tegevuskohtades oli 53% (ilma Viljandi tehaseta). Narvas oli osakaal 6,15%, Soomes 100%.

    Süsinikdioksiidi heitkogused ühe tonni toodetud riiete koht

    2021. aasta osas kompenseerisime koostööpartneri kaudu oma Soome esinduste heitkogused ja ärireiside heitkogused. Kompenseeritavad heitmed: 206 420 kg CO₂-ekv.

    Tulemus 2021: 18,030 t CO-ekv toodetud rõivatonni kohta

    Eesmärk 2022: Oleme Soomes oma tegevuses süsinikuneutraalsed.

     Image Wear Gee-kuosi mukit vastuullisuutta

    Süsinikujälg

    Arvutasime oma 2021. aasta süsinikjälje OpenCO2.net kalkulaatoriga, 2020. aastal kasutasime Soome keskkonnakeskuse SYKE kalkulaatorit Y-Hiilari. Uus loendur võtab arvesse ka Scope 3 kasvuhoonegaaside heitkoguseid, mis suurendab meie süsinikujälje määramise ulatust ja täpsust, näiteks kasutatavate materjalide osas. Scope 2 heitkoguste arvestus hõlmab Tamperet ja Lietot ning kauplusi Espoos ja Tuusulas. Lisaks on elektri ja kaugkütte osas kaasatud ka Narva ja Viljandi tootmisüksused.

    2021. aasta Scope 3 heitkoguste arvutus hõlmab meie poolt kasutatavate kangaste ja kudumite süsinikujälge, mis arvutatakse kangaste ja kudumite kiusisalduse alusel. Heitkoguste arvutusse on kaasatud järgmiste kiudude kogused: akrüül, elastaan, taaskasutatud polüester, polüamiid, polüester, puuvill, vill ja viskoos.

    Pakkematerjalidest on arvesse võetud papi, plasti ja kasutatud puitpakendite (kaubaalused) kogused kilogrammides. Arvestus hõlmab kaubavedu laevade, rongide ja lennukitega, maanteevedusid tootmisüksustesse ja alltöövõtjatelele ja tagasi ning transporti klientidele. Klienditarneteks kasutame valdavalt Soome Posti Green-transporti, mis on süsinikuneutraalne. Jäätmete veo ja töötlemise osas oleme kasutanud jäätmevedajatelt ja -töötlejatelt saadud süsinikujälje näitajaid. Sisaldab Tampere üksust + järgmisi kauplusi: Kotka, Joensuu, Rovaniemi, Tuusula, Tornio. Arvesse on võetud Narva tootmisüksuse segajäätmete kogus. Viljandist ei ole infot saadud. Ärireisidest on arvesse võetud auto, lennuki, rongi, takso ja bussiga läbitud reisikilomeetrid ning hotellimajutused.

    Tulemus 2021: 4 122,86 t COekv