Meie lugu

Image Wearin toimitilat Hankkioon 1969

Laitosto

Image Weari lugu sai alguse 1959. aastal, kui firma Saarioinen suurklientide müügijuht Eero Sarin asutas Laitosto-nimelise agentuurfirma. Ettevõte müüs haiglatele, toitlustusettevõtetele ja hooldekodudele konserve, maitseaineid ning pesu- ja puhastusvahendeid. Kliente külastades pani Eero Sarin tähele, et nii patsientidel kui ka personalil puudus ühtne riietus ning ka haiglariiete kvaliteet polnud kiita. Juba järgmisel aastal tekkiski Sarinil idee hakata valmistama töö- ja haiglariideid. Firma esimesed rõivad olid flanellist haiglapidžaamad, millele peagi järgnesid haiglatöötajatele mõeldud vormipõlled. 1969. aastal asendusid konservid ja pesuvahendid täielikult haigla- ja tööriietega ning ettevõte kolis oma praegusesse asukohta Hankkiosse Tamperes. 

Eero Sarin asutas Laitosto-nimelise agentuurfirma

1972. aastal kehtestatud riiklik meditsiinilise riietuse standard andis äritegevusele hoogu juurde ja 80-ndate alguseks oli ettevõtte osakaal Soome haiglariiete turul u 70%. 1976. aastal lisandusid meditsiinirõivastele ka teiste elualade tööriided, kui Laitosto hakkas muuhulgas tootma töörõivaid ehitusvaldkonnale. 

80-ndate teisel poolel hakkas Sarin pensionipõlvele mõtlema ja pidas firma müümiseks läbirääkimisi nii Finlaysoni kui Tampella Tekstiiliga. Kui tehing Finlaysoni omandistruktuuri muudatuste tõttu ära jäi, tegi Sarin ettepaneku Laitose ostmiseks läbirääkimistel osalenud Finlaysoni sisustustekstiilide üksuse juhile Pekka Vettenrantale. 

Tampere esimene Mikko mikroarvuti osteti Laitostole. Teisel pildil õmbleja Laitostos.

Vettentrantad ostavad Laitosto 

1987. aasta kevad oli Vettenrantade peres uute alguste aeg. Tamperest pärit Pekka ja Auli Vettenranta tegid oma elus suure kannapöörde, kui ostsid 1959. aastal asutatud ettevõtte Laitosto ja hakkasid eraettevõtjateks. Juba esimestest päevadest peale oli selge, et esmaklassiliste tööriiete valmistamine ja omal alal esirinnas olemine nõuab pidevat õppimist ja muutustega kursis olemist. Seesama uudishimu ja uuendusmeelsus iseloomustab Image Weari tegevust ka praegu, mil põlvkond on vahetunud ning firmat juhivad rajajate lapsed Janne ja Kati. 

Perhekuva Vettenrannat, leikkaamo Image Wear Tampere
Image Wear AS

Kui Pekka Vettenranta tuli 1988. aastal Eestisse plaaniga müüa haigla- ja meditsiiniriideid Südamekeskusele, hakkas idanema idee tootmisest Eestis. 1991. aastal rajati esimene õmblustsehh tollase Tallinna Psühhiaatriahaigla (Seewaldi) ühe hoone ülemisele korrusele. 1992. aastal koliti uude asukohta Kadaka teel. 

Eesti firma Image Wear AS sündis 2005. aastal, kui Image Wear ostis A&G Textile’i. Kolm aastat hiljem viidi tootmine üle Narva, kuid kauplus jäi Tallinnasse Kadaka teele. Eestis laiendati tootmist veelgi 2019. aastal, kui Image Wear ostis Eesti firma Topper Balti. Tehingu tulemusel läks Image Wearile üle ka Topper Balti Viljandi tehas. Topper Balti ühendati Image Weariga aastal 2021. Praegu on Image Wear AS-il Eestis üle 150 töötaja. 

aasta lõpus kolivad Image Wear AS kauplus ja müügikontor Tallinnas A.H. Tammsaare teel asuvasse Mauruse Majja. Uus ja uhke kauplus kannab nime Image Wear Töörõivakeskus.

 Paneme riidesse igapäevaelu kangelased 

Meie Image Wearis teame, mida tähendab kompetentsus, töökus ja professionaalsus – töö annab inimesele identiteedi, elurütmi, võimaluse õppida ja areneda, oma kogukonna ja usu homsesse. Kui inimene paneb selga oma ametile vastavad tööriided, asub ta professionaalina oma kohale haiglas, tehases, ehitusplatsil, köögis – kus iganes ta töötab. Soovime olla lähedal tööinimesele, jagamaks temaga igapäevase töö väärtust. Sestap teenime oma igapäevaelu kangelasi kõikjal, kus tööd tehakse. 

Hoolikalt valitud materjalid muutuvad meie oskuslike käte all tänapäeva rangetele standarditele vastavateks töörõivasteks. Klientidega õlg õla kõrval seistes näeme ka seda, kuidas tööelu pidevalt muutub. Võtame kasutusele uusi tehnoloogiaid ja uuenduslikke materjale, et hõlbustada töötamist kiiresti muutuvas töömaailmas. Kuigi töö otsib uusi vorme, püsib ametioskuste väärtus üle aegade. 


Ompelija ompelee esiliinaa, Image Wear Tampere

Ilma tugeva aluspõhjata võib muutuste tuules jalgealuse kaotada. Ka Image Wear on nagu tugev puu, mis aastakümnete jooksul jõudsalt kasvades on siiski kindlalt paigal püsinud ning oma juurtest igapäevatööks jõudu ammutanud. Me ei triivi lihtsalt muutuste vooluga kaasa, vaid tahame olla muutuste algatajad ning juhtida kogu tööstusharu uutele radadele. 

Kui midagi on siin maailmas püsivat, siis on see kasvamise, arenemise ja muutumise paratamatus. Püsiv on ka inimese vajadus teha mõtestatud tööd. Meil Image Wearis on need põhimõtted kootud tugevaks kangaks – et selle kaudu midagi täiesti uut korda saata. 

Image Wear
tegusaid tööpäevi