Kaitseriietus spetsiaalselt naistele
Kas otsite kaitseriietust naistele? Meie pakume. Image Weari kollektsioonis on lai valik spetsiaalselt naistele mõeldud kaitserõivaid.
Töökohale vastav kaitseriietus
Kaitseriietus on isikukaitsevahend, mille valikut ja kasutamist reguleerivad nii standardid kui ka õigusaktid. Need sätestavad kaitsevahendite ohutu kasutamise ning kaitsevahendite omadused, hindamis- ja valikukriteeriumid. Töötervishoiu ja tööohutuse seadus paneb tööandjale kohustuse soetada ja anda töötajate kasutusse töövaldkonna nõuetele vastavad otstarbekohased isikukaitsevahendid.
Viitestandard EN ISO 13688 määratleb muuhulgas nõuded kaitseriietuse ergonoomilisusele ja terviseohutusele. Seda standardit kasutatakse koos erinevate tootestandarditega, mis sätestavad üksikasjalikumad kaitsenõuded.
Isikukaitsevahendeid käsitlevad sätted eeldavad töökohal spetsiaalse riskianalüüsi läbiviimist, mis määrab, milliste riskide vastu on vaja kaitseriietust ja kui palju on võimalik kaitseriietuse abil riske vähendada.
Õiged tööriided on mugavad, funktsionaalsed ja turvalised
Nagu nimigi ütleb, on kaitseriietus tööriietus, mis kaitseb kandjat nii mehaaniliste, füüsikaliste kui ka keemiliste ohtude eest. Ainult kaitseomadustest siiski ei piisa. Õige suurus ja hea istuvus suurendavad tööriiete mugavust, funktsionaalsust ja ohutust.
Õiges mõõdus tööriided tagavad sujuvama ja turvalisema tööpäeva: ei takista liikumist ega tööga seotud tavapäraste liigutuste tegemist. Liiga kitsad või liiga avarad riided võivad olla turvarisk, kui tööülesanded nõuavad täpsust või kiireid liigutusi. „Liiga lohvakad rõivad ning liiga pikad varrukad ja püksisääred võivad tekitada takerdumisohu. Õige suurusega riietus tagab ka kaitseriietuse omaduste tõhusa toimimise. Näiteks põlvekaitsmete taskud peavad olema õigel kõrgusel, et neid ei peaks põlviliasendis töötades iga kord õigetesse kohtadesse sättima,“ räägib Image Weari tootearendusejuht Riikka Roslin.
Õige suurusega tööriided mõjutavad ka töömugavust ja töövõimet. Kui tööriided on õige suurusega, on neid mugavam pikka aega kanda. Õige suurusega tööriided ei hõõru, ei pigista ega takista liikumist. Töötaja võib kindel olla, et riided toimivad nõuetekohaselt ja toetavad tema töötegemist.
Naistele mõeldud kaitseriietus
Naiste ja meeste tööriiete suurused ja lõiked erinevad üksteisest anatoomiliste erinevuste tõttu. Naiste ja meeste kehaehitus on erinev, eelkõige puusade, talje ja rindkere piirkonnas, mis mõjutab riiete lõiget ja suurust. Erinevusi on ka varrukate ja püksisäärte pikkustes.
Meeste ja naiste jaoks on olemas ametlikud mõõtude tabelid, millest Image Wear lähtub rõivaste konstrueerimisel. Meeste standardsuurused on vahemikus 44–64 või 2XS–4XL ja naistel 32–52 või 2XS–4XL. Teised suurused on saadaval tellimustoodetena. Unisex-tooted on valmistatud meeste mõõtudega, kuid naistega arvestatakse väikeste suuruste puusaümbermõõdus. „Naisterõivaste konstruktsioon erineb meesterõivaste konstruktsioonist eriti rinna, talje ja puusade piirkonnas. Naistel on meestega võrreldes peenem vöökoht ja laiemad puusad. Kui naistele pakutakse meeste mõõtude alusel tehtud rõivaid, tuleb neil ilmselt valida õlgadest liiga lai rõivas, et see oleks paras puusade ümber,“ kommenteerib Image Weari konstruktor Miia Lundell ja jätkab: „Naiste riietel on ka varruka- ja säärepikkused veidi lühemad kui meeste samalaadsetel mudelitel. Kergemate tööriiete puhul on naiste mudelid sageli rohkem kehasse töödeldud, kuid kaitseriietuse mõõdud on tavaliselt avaramad.“
Rõivaste disainimisel võetakse arvesse ka kasutajate soove. Tooteid testitakse väljatöötamise käigus ka reaalset tööd tehes, et tagada nende funktsionaalsus. „Mõnedel püksimudelitel on näiteks kasutajatelt saadud tagasiside põhjal tehtud suuremad naiste suurused kõrgema vöökohaga. Trendid mõjutavad ka tööriietust. Vahepeal oli moes madalam vöökoht, kuid praegu paistab naiste sooviks olevat taas kõrgem vöökoht,“ nendib Riikka Roslin.
Nähtavust reguleeriv standard EN ISO 20471 määratleb helkur- ja fluorestseeruvate materjalide pindalad ja paigutused. „Naiste toodetel peab olema rohkem erksat värvi ja vahel ka laiemad helkurid, sest riided on väiksemad. Standardis nõutud pindalasid ei ole alati võimalik saavutada kõige väiksema suurusega jopedes. Kui jope üksinda ei täida 3. klassi nõudeid, võib nähtavusklassi saavutada jope ja pükste kombinatsiooniga,“ selgitab Miia Lundell.
Image Wearil on lai valik naiste kaitserõivaid
Naiste tegumoega nn kergemaid tööriided on juba ammu tehtud, näiteks toitlustus- ja restoranialale ning tervishoiutöötajatele. Aga ka nn raskematel tööstusaladel ja spetsiaalse kaitseriietuse osas on nõudlus naiste mudelite järele suurenenud. Samuti on ka riigi- jm hangete tingimustes tavaline, et riietest soovitakse eraldi naiste ja meeste mudeleid.
Image Wear vastab klientide ja tööriiete kandjate soovidele. Image Weari tööriiete kollektsioonis on lai valik spetsiaalselt naistele mõeldud kaitseriideid. Hoiatusrõivaste valikusse kuuluvad nt.
- Signaaljope kl 2
- Suvejope kl 2
- Elastsed signaalpüksid kl 2
- Elastsed suvepüksid kl 1
Eelkõige puhastus-, tööstus- ja teenindussektorile mõeldud kollektsioonist Flexy leiab:
- Naiste jope Flexy, mis toetab erinevaid tööliigutusi
- Elastsed naiste püksid Flexy
Uusimad naiste kaitserõivad Image Wear tööriiete kollektsioonis on:
Naiste tulekindel Multinorm-suvejope, mis vastab standarditele EN 1149-5:2018, EN 13034, EN 61482-2:2020, EN ISO 11611:2015 kl 1, A1 EN ISO 11612:2015 A1, B1, C1, E1, EN ISO 20471:2013 kl 21
Naiste tulekindlad Multinorm-suvepüksid, mis vastavad standarditele EN 1149-5:2018, EN 13034, EN 61482-2:2020, EN ISO 11611:2015 kl 1, A1 EN ISO 11612:2015 A1, B1, C1, E1, EN ISO 20471:2013 kl 1
Kollektsiooni lisandub varsti:
- Talvine signaaljope (tootekood 2H102-412)
- Talvised signaalpüksid (tootekood 2L081-412)
- Vee- ja tuulekindel signaaljakk 3G023-749
- Must vee- ja tuulekindel jope 3G028-749
- Eemaldatav vooder 120 g naiste uutele vee- ja tuulekindel jakkidele (tootekood 20A10-878)
- Eemaldatav vooder 60 g naiste uutele vee- ja tuulekindel jakkidele (tootekood 20A11-888)