Meie ühiskondliku vastutuse alased eesmärgid
Image Wear on Soome pereettevõte ning vastutustundlik tegevus on osa meie omaniku- ja äristrateegiast. Oleme oma tegevust süstemaatiliselt vastutustundlikumaks arendanud juba pikka aega ning alates 2015. aastast sellest tööst ka kord aastas aru andnud. Tutvuge meie ühiskondliku vastutuse aruannetega . Meie ühiskondlik vastutus juhindub järgmised põhimõtetest:
Teeme, et luua paremaid päeva meie toodete kasutajate töö, ravile ja oma töötajatele.
Töötame välja keskkonnasäästlikke lahendusi ning meie eesmärk on muuta oma tegevust süsinikuneutraalseks.
Usume partnerlusse, avatud dialoogi ja läbipaistvuse suhetes oma sidusrühmadega.
Jagame oma ühiskondliku vastutuse kolmeks osaks: Rahuldust pakkuv töö, usaldusväärne partnerlus ja keskkonnasäästlikud protsessid. Alloleval skeemil „Vastutustunde jõuväli“ on näha erinevate alade teemad.
RAHULDUST PAKKUV TÖÖ
Oma töötajate töörahulolu jälgime kaks korda aastas eNPS uuringu abil. Arendame pluralistlikku töökogukonda ja kasutame anonüümset värbamist. Julgustame oma töötajaid säilitama ja arendama oma kutseoskusi nii koolituse kui ka töökohal õppimise kaudu. USALDUSVÄÄRNE KOOSTÖÖPARTNER
Rõivaste tootmisahelad on reeglina pikad, kuid töötame selle nimel, et edendada tootmisahelat läbipaistvust. Suurem osa meie toodetest valmib meie Eesti õmblustsehhides Narvas ja Viljandis. Kõik meie töötajad järgivad meie eetikakoo deks it ( Code of Conduct ) , mis põhineb ÜRO Global Compact tegevuspõhimõtetel.
Lisaks oma tootmistsehhidele on meil koostööpartnereid Euroopas ja Aasias. Meie veebilehel olev kaart näitab riike, kus meie koostööpartnerid tegutsevad. Tulevikus kavatseme oma tooteid lisada digitaalse passi, mis võimaldab näha kogu toote tootmisahelat.
Kõik meie alltöövõtjad ja tarnijad on teie järgima vastutustundliku tarne põhimõtted . Oleme Amfori BSCI liige ja meil on juurdepääs Amfori auditiandmetele. Meie eesmärk on saada Amfori liikmeteks kõik meied alltöövõtjad, kes tegutsevad kõrge riskiga riikides. Meie riskiriikides tegutsevad kõik töövõtjad auditeeritakse regulaarselt vastavalt BSCI nõuetele. Tootjatele mõeldud BSCI sotsiaalsed kriteeriumid vastavad standardi SA8000 nõuetele.
Vähese riskiga riikides tegutsevad alltöövõtjate puhul jälgivad meie tootmiseksperdid sotsiaalsete kriteeriumide täitmist, täites igal visiidil Amfori kontrollnimekirja „ Buyers Kontrollnimekiri ". Kavatseme ei saa kasutada ka Amfori poolt enesekontrolli vormi. Püüame aidata ja toetada oma alltöövõtjaid auditites leitud puuduste parandamisel. Lisaks prognoosime pidevalt tootespetsiifilist materjalikulu ja püüame oma alltöövõtjaid ühtselt koormata, et nad saaksid oma tööd pikema perspektiivi planeerida ja ette valmistada.
Soovime olla vastutustundlikud ettevõtjad ning püüame edendada kogukonna kui terviku heaolu seal, kus meil on võimalik midagi saavutada. Narvas oleme toetanud näiteks lastehaiglat ja lastekodu. Otsime sobivaid toetusejajaid ka Viljandis. Lisaks annetame osa ettevõtte kasumist heategevuseks, toetab Pelastakaa Lapset Ry (Päästke Lapsed) tegevust nii Soomes kui ka Indias Rajasthanis . Meie teine heategevuslik partner on Suomen Vesistösäätiö (Soome veekogude fond), kellega koostööd soovime leida palju veereostuse vähendamiseks ja toetada Soome siseveekogude kaitset.
KESKKONNASÄÄSTLIKUD PROTSESSID
Meie keskkonnasüsteemil on ISO 14001 sertifikaat. Süsteemi nõuded oleme uurinud oma äri- ja tootmistegevuse keskkonnamõjusid erinevate toimingute, protsesside ja tootmiskohtade lõikes ning toodete ja teenuste elutsükli jooksul. Selgus, et keskkonna seisukohalt kõige täpsemad aspektid on kangaste ja materjalide ökoloogilisus, toodete elutsükli pikendamine ja kasutuselt kõrvaldamine elutsükli lõpus.
Meie eesmärk on olla 2025. aasta lõpuks oma tegevuses süsinikuneutraalne. Meie Soome esindused oma elektrilepingu raames ainult taastuvelektrit, toodete transpordiks Tamperes asuvast laost töötamise kasutamisest Soome Posti Green-transporti ja kompenseerime transpordi oma tehastest lattu. Oleme ühinenud programmiga „Süsinikuneutraalne tekstiilitööstus 2035“ ning arvutame igal aastal oma tegevusujälje.
Viimase iga nelja aasta järel oma Tampere tegevuskohtades läbi energiatõhususe uuringu ja täidame uuringust tulenevad parendussoovitusi. Meie tooted on valmistatud tööriiete jaoks välja töötatud kangastest ja materjalidest. See tähendab, et tooted peavad hästi vastu igapäevaselt ja tööstuslikule pesule. Meie eesmärk on asendada kõik tootmise vajadused kangad ökoloogilisemate alternatiividega. See tähendab eelkõige polüestermaterjalide vahetamist taaskasutatud polüestri vastu, kuid alternatiivsete materjalide olemasolul on plaanis vahetada ka muid taaskasutatud alternatiivide vastu.
Keskkonnast on kõige hoolikalt hoida toodet kaua kasutuses. Oleme välja töötanud erinevaid tooteid, mis pikendada eluiga, samuti juurutame ringmajandust.
Ritriga saab klient ise hõlpsasti parandada tööriietesid väikseid auke ja rebendeid ning pikendada tööriiete eluiga.
Elutsükli lõpetanud katse saab Kierre ® - tekstiilkomposiit taaskasutada toodetega. Tooted purustatakse ning segatakse taaskasutatud plastipuru ja sideainetega. Nii graanulid, millest võib valmistada näiteks pargipinke, lillekaste või laudu.