Süsinikujälg

Ökologoga pildikandmine

Süsinikuneutraalsed toimingud

Meie eesmärk on olla 2025. aastaks oma tegevuses süsinikuneutraalsed. Jälgime eesmärgi täitmist kahe mõõdiku abil:

 • Taastuvenergia osakaal oma tootmise ja tegevuskohtades
 • CO 2 heitkogused toodetud rõivatonni kohta.

  Oma tegevuse all peame silmas äritegevust ja tootmist Soomes ja Eestis. Eesmärgitud läheme oma tootmis- ja tegevuskohtades järk- taga üle taastuvenergiale ning minimeerime transpordist tulenevad heitmeid. Lisaks kompenseerime heitmed, mida pole võimalik üldse.

  Taastuvenergia kasutamine

  Meie Soome tegevuskohtades pärineb kogu elekter juba praegu taastuvatest allikatest. Oma autopargis oleme osaliselt üle läinud elektriautodele; meie kolmest ametiautost kaks on täiselektriautod ja üks bensiinimootoriga auto. Vahetame ka selle auto ökoloogilise vastu, kui vahetusaeg kätte jõuab.

  Tulemus 2021: Taastuvenergia osakaal oma tootmise ja tegevuskohtade oli 53% (ilma Viljandi tehaseta). Narvas oli osakaal 6,15%, Soomes 100%.

  Süsinikdiaine heitkogused ühe tonni toodetud riiete koht

  2021. aasta osakonna kompensatsioonikoostööpartneri kaudu oma Soome esinduste heitkogused ja ärireiside heitkogused. Kompenseeritavad heitmed: 206 420 kg CO₂-ekv.

  Tulemus 2021: 18 030 t CO-ekv toodetud rõivatonni kohta

  Eesmärk 2022: Oleme Soomes oma tegevuses süsinikuneutraalsed.

  Image Wear Gee-kuosi mukit vastutust

  Süsinikujälg

  Arvutasime oma 2021. aasta süsinikjälje OpenCO2.net kalkulaatoriga, 2020. aastal kasutasime Soome keskkonnakeskuse SYKE kalkulaatorit Y-Hiilari. Uus loendur võtab arvesse ka Scope 3 kasvuhoonegaaside heitkoguseid, mis meie kulujälje määramise ulatust ja täpsust, näiteks konkreetse materjali osas. Scope 2 heitkoguste arvestus hõlmab Tamperet ja Kasutatud ning kauplusi Espoos ja Tuusulas. Lisaks on elektri ja kaugkütte osas kaasatud ka Narva ja Viljandi tootmisüksused.

  2021. aasta Scope 3 heitkoguste arvutus hõlmab meie poolt kasutatud kangaste ja kudumite kangasujälge, mis arvutatakse kangaste ja kudumite kiusisalduse alusel. Heitkoguste arvutusse on kaasatud järgmised kiudude kogused: akrüül, elastaan, taaskasutatud polüester, polüamid, polüester, puuvill, vill ja viskoos.

  Pakkematerjalidest on arvestatud papi, plasti ja kasutatud puitpakendite (kaubaalused) kogused kilogrammides. Arvestus hõlmab kaubavedu laevadega, rongide ja lennukitega, maanteevedusid tootmisüksustesse ja alltöövõtjatele ja tagasi ning transporditeenusele. Klienditarneteks kasutame valdavalt Soome Posti Green-transporti, mis on süsinikuneutraalne. Jäätmete veo ja töötlemise osas oleme kasutatud jäätmevedajatelt ja -töötlejatelt saadud tulemusujälje näitajaid. Sisaldab Tampere üksust + järgmised kauplused: Kotka, Joensuu, Rovaniemi, Tuusula, Tornio. Arvesse on võetud Narva tootmisüksuse segajäätmete kogus. Viljandist ei ole infot saadud. Ärireisidest on võetud auto, lennuki, rongi, takso ja bussiga läbitud reisikilomeetrid ning hotellimajutused.

  Tulemus 2021: 4 122,86 t COekv